Yeni Nesil Tasarımlar Vespa’da Hayat Buluyor…Dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden Piaggio Group’un Türkiye distribütörü Ferco Motor tarafından geçen sene ikincisi gerçekleştirilen “Art Vespa” üçüncü kez start alıyor. İlk üretildiği 1946 yılından bugüne kadar kendine özgü klasik çizgilerini korumayı başararak bir tasarım ikonu haline gelen Vespa’lar, Türkiye’nin duayen reklamcılarından oluşan bir jüri eşliğinde yeniden yorumlanıyor. Yepyeni katılımcılar ve renkli tasarımların bir araya geleceği Art Vespa 2011 için başvurular 1 Ağustos 2011 – 16 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılabilecek.

Ferco Motor, Avrupa ve Güney Afrika’dan sonra Türkiye’de ilki 2009 yılında gerçekleştirilen “Art Vespa” tasarım yarışmasıyla Vespa tutkunlarını buluşturmaya devam ediyor. “Reklamcıysan, grafikersen ya da bu işi reklamcı veya grafikerden daha iyi beceririm diyorsan, göster marifetini giydir Vespa’yı” sloganıyla yola çıkan yarışmaya geçtiğimiz yıl 87 kişi toplam 227 tasarım ile katılmıştı. İlk 10’a giren tasarımın Vespa’lar üzerine uyarlanıp sergileneceği Art Vespa 2011’e 1 Ağustos 2011 – 16 Eylül 2011 tarihleri arasında www.fercomotor.com.tr/artvespa adresinden başvurulabilecek.

Bir önceki yıl, Ferco Motor ve GAP mağazaları işbirliğiyle hazırlanan Art Vespa Eco Bag çantalardan elde edilen gelirin AÇEV’e bağışlanmasıyla anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atılan Art Vespa tasarım yarışmasına bu yıl da katılımın yoğun olması bekleniyor.

Önce Tanı Sonra Tasarla

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi katılım için öncelikle Ferco Motor tarafından online ortamda hazırlanan kayıt formunu doldurmak gerekiyor. Sonrasında ise sunulan Vespa LX modellerinden biri seçilerek bilgisayara yükleniyor. “Önce tanı sonra tasarla” diyen Art Vespa, katılımcıların yaratım sürecini kolaylaştırmak için onları uzman eğitmenler eşliğinde test sürüşüne davet ediyor. Gerisi de tamamen katılımcının yaratıcılığına bırakılıyor.

Birinciye Vespa LX 150

İtalya Piaggio C.S.p.a.’nın uluslararası ekibi ile Türkiye reklam ve tasarım camiasının önde gelen isimleri Atilla Aksoy, Metin Aroyo, Selim Demirdelen, Hakkı Mısırlıoğlu ve Derin Sarıyer’in jüri üyesi olduğu Art Vespa 2011’e yarışmacılar birden fazla tasarımla katılabiliyor. Art Vespa 2011 tasarım yarışmasında 1.ye Vespa LX 150, 2.ye Vespa kask ve Vespa Academy’de eğitim, 3.ye ise Vespa Academy’de eğitim hediye ediliyor.

Art Vespa Jüri üyeleri;

Atilla Aksoy / Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölüm Başkanı, Works Ajans Başkanı

Metin Aroyo / Piramit, Ajans Başkanı – Creative Director

Selim Demirdelen / Yönetmen

Hakkı Mısırlıoğlu / Ultra, Ajans Eş Başkanı – Creative Director

Derin Sarıyer / Mimar, tasarımcı

Faika Ergüder / Publicis Yorum Ajans Başkanı

Özkan Yurdusev / Madebycat Creative Director

 

« ELLE, flamenko ateşini sokaklara taşıyor…

ZAMANINI RENKLENDİRMEK İSTEYENLER İÇİN CASIO BABY-KOLEKSİYONU »

Benzer Yazılar

  • Hiçbir aşk sizden daha değerli değilHiçbir aşk sizden daha değerli değil Sağlıklı bir ilişki kişiyi hem duygusal anlamda tatmin etmeli hem de kendini gerçekleştirmesine izin vermelidir. Hiçbir aşk, kişinin özgürlüğünden ve özgünlüğünden değerli […]
  • Sistitin çaresi maydanoz suyundaSistitin çaresi maydanoz suyunda Sistit özellikle kadınların sorun. Biraz soğukta kalınca hemen ağrılar, idrara çıkarken sancılar başlar. En yakındaki aktardan bulabileceğiniz bitkiler size bu konuda yardımcı olacak. İşte […]
  • Vitamin Meb GirişVitamin Meb Giriş Meb ile türk telekomun ile ortak yapmış olduğu progeye göre meb vitamin öğrencileri artık internet üzerinden ders çalışacaklar. Artık öğrenciler interneti kullanarak eğlenecekler , hemde […]

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir