Yemeni Kenarı Örnekleri

Yemeni Kenarı Örnekleri birbirinden farklı birçok tasarımı bizlere sunmaktadır. Yemeni Kenarı Örnekleri olarak birçok çeşitte yemeni yapıp çeyizlerinize koyabilirsiniz ya da bundan maddi gelir sağlayabilirsiniz. Özellikle geçmişe yönelik moda akımının da baş göstermesiyle modern kızlarımız bile Yemeni Kenarı Örnekleri ni incelemekte ve yemenilerine işlemektedir.

Fakat yemeni kenarı çok emek isteyen bir iştir ve ciddi anlamda el becerisi istemektedir. Ustalık gerektiren yemeni kenarı işlemesini acemi olanlar ve yeni başlayanlar çok iyi beceremezler. Fakat yeni başlayanlar için birçok anlatım içeren makaleler ve videolar bulunmaktadır. Bunların da yetersiz geldiği yerlerde dilerseniz kurslara yazılıp el becerinizi geliştirebilirsiniz.

Sizler de yemeni kenarı örneklerini inceleyip yeni fikirler elde etmek ve yeni motifler işleyip bunu hem kazanca çevirmek yem yeteneklerinizi geliştirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Yemeni Kenarlarında Ne Tür Motifler Kullanılır?

  • Yemeni kenarları büyük ya da küçük motiflerde yapılabilmektedir. Çiçek, fiyonk, zürafa, kalp, yıldız tarzında birçok motif elde edebilirsiniz ya da klasik sevenlerdenseniz geometrik şekillerden de çok yaratıcı ürünler çıkarabilirsiniz.
  • Üçgen, dikdörtgen ve kare şekillerden ya da belirli bir şeklin sürekli devam etmesinden yapabileceğiniz yemeni kenarları ile herkesi hamaratlığınızla şaşırtın.

Çok eski zamanlardan beri kadınlarımızın el işleri ile içli dışlı oldukları ve birbirinden özel eserler ortaya çıkardıkları bilinmektedir. El işlerinde çok hamarat olan kadınlarımız, ustalık eserlerini çeyizlerine saklamaktadırlar.

Yemeni Kenarı Örnekleri indir

 

« 2 Günlük Şok Diyet ile Hizli Kilo Verme

İğne Oyası Yapımı »

Benzer Yazılar

  • Dantel Yatak Örtüsü ÖrnekleriDantel Yatak Örtüsü Örnekleri Dantel bizlerin kültüründe oldukça önemli yer tutmaktadır. Annelerimizin, anneannelerimizin, babaannelerimizin bizler için saatlerce oturup uğraştığı danteller hazırlanan çeyiz sandığının […]
  • Yeni İğne Oyası Örnekleri Ve YapılışıYeni İğne Oyası Örnekleri Ve Yapılışı Kendi desenleri üzerine uygun renklerle iğne oyası yapılmış yemeniler harika görünüm kazanırlar. Yeni iğne oyası örnekleri ve yapılışı moda dergilerinden takip edilebileceği gibi online […]
  • İğne Oyası Tülbent Oyalarıİğne Oyası Tülbent Oyaları Kullanacağınız tülbentlerin kenarlarında yapacağınız iğne oyası işlemeleriyle tülbentlerinizi daha şık bir hale getirebilirsiniz. Kişinin tarzına göre renklerini ve şekillerini […]

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir