Tığ işi örgü kaplumbağa

Tığ işinden kaplumbağanın nasıl yapıldığı resimlerle aşağıda gösterilmektedir. üç no şiş ile doksan altı ilmek atacaksınız. üç sanrim 1+1 lastik örün düz örgüye geçtikten sonea:

bir kenar ilmek, bir düz iki ters dekiz düz ve yine iki ters sonra altmış sekiz düz, iki ters sekiz düz, 2 ters ve bir düz bir kenar ilmek olacak. Bu şekilde sekiz sıra örülecek ve dokuzuncu sıraya gelince 1 kenar ilme, bir düz ve iki ters dört ilmek yardımcı şişe geçeceksiniz örgünün arkasına alacaksınız.

Tığ İşi Kaplumbağa 1 Tığ İşi Kaplumbağa

« Boncuklu oya örnekleri

Şal modeli ve örnekleri »

Benzer Yazılar

  • şemalı örgü modellerişemalı örgü modelleri Hanımlar örgüde bir kolaylık daha yaptık. Bu yazımızda şemalı örgü şeklinde sizlere sunduk. Örgüyü öreceğiniz zaman şema aşağıda ekli. Ona göre yapabilirsiniz.
  • Motifli örgü şal modelleriMotifli örgü şal modelleri Şal dediğin düz değil, çok farklı ve motifli olması gerekir. Motifleri işleyerek şalınıza farklı ve özel görünümler kazandırabilirsiniz.
  • Oklava işi şal örneğiOklava işi şal örneği Oklava işi örgü şalın yanı sıra bere ve şapkaları yine bu yöntem ile örebilirsiniz. Yapılışları çok zevkli ve aynı zamanda kolaydır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir