Erkekler için şık görünmenin incelikleri

3 temel kural

• Takım elbisede ilk kural çok basit: Üzerinize tam olurmuyorsa asla satın almayın. Size uzun, ktsa ya da çok dar gelen takım elbiseyi sırf iyi bir tasarımcının elinden çıktığı için giyip de komik duruma düşmeyin. Bedeninize uygun takımı bulmak için zaman harcayın. İstediğiniz j kesimi bulamıyorsanız terziye diktirin. & Ofiste ve resmi davetlerde giyeceğiniz • takım elbise klasik kesim olmalı. Farklılık uğruna “değişik” kesimler denemeyin, komik görünebilirsiniz. ® Slim fit modası yeni sezonda takım elbiselerde öne çıkıyor. Ama vücut yapınız buna uygun değilse, cesaret isteyen daracık takımları tercih etmeyin.

yeni 2011 erkek ceket modelleri siyah ceket

jilet gibi şıklığın sırrı

Her takım elbise giyen şık mıdır? Kesinlikle hayır! Modeli, ceketinin kesimi ya da düğmeleri, pantolonun cepleri sizi vezir de edebilir rezil de. O halde, takım elbise seçerken önerilerimize kulak verin

erkek ceket çeşitleri 2011 - 2012 yaz kış sezonu

Takım elbise, erkek şıklığında her zaman başrolde. Ofiste, özel günlerde, davetlerde klasik şıklığın garantisi. Peki, takım elbise seçerken nelere dikkat etmek gerektiğini biliyor musunuz? Yoksa sizin ceketiniz omuzlarınızdan düşüyor, kol boyu da parmaklarınızı mı örtüyor? Yanlış! Önerilerimize kulak verin ve böylece takım elbisenizle jilet gibi görünün.

yeni hermes geyim modelleri

Düğme sayısı çok şey söyler
• Cekette tek sıralı düğme, çift sıralı olanlara göre daha kullanışlıdır. Özellikle iki düğmeli ceketleri tercih edebilirsiniz.
• Yeni sezonda moda olan slim fit kesimli kruvaze çift düğmeli ceketler, modern ve cool şıklığı temsil ediyor.
• Ceketin düğme sayısı arttıkça daha uzun ve ince bir siluet ortaya çıkar. Ama çok kısa boylu değilseniz, tek düğmeli modelleri tercih edebilirsiniz.
® iki düğmeli ceketler, takım elbiseye modern bir hava katar. Ayrıca boyunuzu daha uzun, belinizi daha ince gösterir. Klasik parçalarla tamamlandığında çok şık görünür.

2011 ilkbahar yaz erkek takım elbiseleri

En önemli parça: Ceket

Takım elbise; gömlek, pantolon, ceket olmak üzere 3 parçadan oluşur. En dikkat çeken parça ise cekettir. Takım elbisenin düzgün duruşu, cekete bağlıdır. • Ceketin omuzları tam oturmalı. Omuzlardan düşen ya da küçük gelen bir ceketi asla giymeyin. • iyi ceket, düğmeleri açık ya da kapalı olsa da kendinizi içinde rahat hissettiğiniz cekettir. Düğmeleri kapalıyken arkadaki yırtmacı açılıyorsa, o ceket size göre değildir. • Ceketin modelini, vücut tipinize göre seçin. Boyunuz kısaysa iki düğmeli yerine tek düğmeli modelleri tercih edin. Göbeğiniz varsa, bele doğru daralan ve daha uzun görünmenizi sağlayan klasik takım elbiseler tam size göre. Kruvaze yani dört düğmeli ceketler göbeğinizi gizler.

değeri kumaşında saklı

Bir takım elbiseye, kumaşına göre değer biçilir. Yün, pamuk, keten gibi klasik ve dayanıklı kumaşlar, takımın ömrünü uzatır. • Yün kumaş seçerken dikkat edin, çünkü çok pahalı olanlar bile birkaç yıl sonra topak topak dökülebilir. Takım elbise alırken etiketine iyi bakın ve kumaşı yüzde 100 yün olanları tercih edin. • Pamuklu kumaşlar her zaman takımları güzel gösterir. Ama yünün aksine daha çabuk kırışır. Pamuk takım elbiselerde lacivert ve gri gibi tonları tercih edin. • Keten kumaş, yaz aylarında erkeklerin kurtarıcısıdır. Koyu renkler yerine beyaz ve krem gibi doğal tonları deneyin. Keten kumaşın buruşmasından korkmayın, gözü asla rahatsız etmez.

Kol boyuna dikkat!

Kollar düzgün akmalı, üst kısımda yatay kırışıklıklar oluşmama!!. Ceketin kolu bileğe doğru daralmalı. Kol ağzı açıklığının çapı 15 santimi aşmamalı. Kol boyu, bileğin bitip elin başladığı noktaya kadar gelmeli.

Bunları unutmayın!

dolce ve gabbana erkek ayakkabı modelleri 2011 - 2012 sezonu

Ayakkabılarınızın rahat ve şık olmasına özen gösterin. Özellikle gecej katılacağınız davetlerde, saatlerce ayakta kalabilirsiniz. Ayaklarınızı sıkmayan, kemerinizle aynı renk bir çift ayakkabı hayatınızı kurtarır. • Kol düğmeleri, takım elbiseleri tamamlayan en dikkat çekici aksesuvarlardır. Bu yüzden de erkeklerin mücevheri gibidir. Takım elbisenin içine giydiğiniz beyaz gömleğe takacağınz kol düğmesi, ceketin arasından parlayıp kıyafetinize şıklık katar. • Yelekli bir takım elbise alacaksanız; yeleğin göğüs kısmı vücudunuza oturduğunda belinizde gevşeklik olmamasına dikkat edin. Yelek, pantolonun kemer kısmını örtmeli. • Siyah takım elbise giydiğinizde siyah kravat takın. Kemeriniz ve ayakkabınız da bu renk olsun. Takım elbiseyi, şık bir saat, deri kemer ve el yapımı kol düğmeleriyle tamamlayabilirsiniz.

 

« Beymen Club koleksiyonu

zayıf görünmek için öneriler »

Benzer Yazılar

  • 2013 Erkek Bere Modelleri2013 Erkek Bere Modelleri Erkeklere örgü örmek gerçekten çok zordur. Biz kadınlar neyse örgü örerken zorlanmıyoruz ne istediğimiz ve ne uygun olduğunu bilyoruz. Ama erkekler öyle değil söz konusu örgüyse beğenmeme […]
  • 2013 Japon Style Erkek Modası2013 Japon Style Erkek Modası Japon style modası artık bir moda haline geldi ve tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de oldukça beğenilmeye başladı. Özellikle erkek modası çok tutulmaya başladı. Japon style […]
  • quiksilver modelleri 2014quiksilver modelleri 2014 Merhaba arkadaşlar bu yazımızda quiksilver spor giyim modellerine bakacağız. Modellerimizin hepsi birbirinden güzel ve farklı. İsterseniz gelin daha yakından bakalım.
Latest Comments

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir