En güzel tasarım harikası altın bilezik modelleri

Türk kültürünün vazgeçilmez değerlerinden birisi düğünde altın takmaktır. Gelin ve damadın akrabaları düğünde altın takarak onlara bu özel günde büyük katkı sağlarlar. Bizim insanımız aynı zamanda çok akıllıdır ve daha çocukları ufak yaştayken onlar için altın yapmaya başlarlar. İleride evlendikleri zaman biriktirdikleri altınları gün yüzüne çıkarırlar. Bir anda altın almak maliyetli olacağından dolayı çocuğunuz evlenmeden altın yapmak ve biriktirmek çok daha mantıklıdır.

Günümüzde çok farklı ve tasarımları göz kamaştıran altın modelleri bulunmaktadır. Satın almaya karar vermeden önce sizler için incelediğimiz en güzel altın modellerine göz atabilirsiniz. Altın bileziklerin bir çok ismi ve modeli bulunmaktadır. Oldukça fazla çeşidi olduğunu söyleyebiliriz

  • Burma altın bilezikler,
  • Kelepçe altın bilezik
  • Trabzon hasırı,
  • bombeli, sade ve düz altın bilezik modelleri en çok ön plana çıkanlarıdır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz çeşitler günümüzde en çok satılanlarıdır. Ayar ve gramlarına göre fiyatları değişmektedir.  Bilezik ilk önce kuyumcu tarafından tartılı ve ayarına göre fiyat söylenir. Genelde en ucuz altın bilezikler hediyelik olanlarıdır. El işçiliği bakımından fiyatları pahalı olanlar 22 ve 24 ayar bilezik modelleridir. Diyarbakır ve Erzurum burmasını bu arada unutmamak gerekiyor.  En güzel altın bilezikler arasında  yer almaktadırlar.

Şimdi gelin birbirinden güzel ve düğünlerde kullanılan altın bilezik modellerini inceleyelim.  Bakalım aralarında hangileri ve hangisi siz değerli hanımların, gelin adayların ilgisini çekecek? Yorumlarınızı bekliyoruz.

altin-bilezik-modelleri-cesitleri altin-bilezik-modelleri-gorseller altin-bilezik-modelleri-resimleri farkli-altin-bilezik-modelleri ornek-altin-bilezik-modelleri

 

« Tığ işi yazma oyaları anlatımlı kolay açıklamalı

Benzer Yazılar

  • Sade Bilezik Modelleri Ve FiyatlarıSade Bilezik Modelleri Ve Fiyatları SADE VE ŞIK BİLEZİKLER Altın bilezikler hayatımızın her anında vazgeçemediğimiz aksesuarlardır. İster hediye, ister yatırım amaçlı, isterseniz kendinize özel olarak kullandığınız […]
  • lacoste çanta modelleri 2014 lacoste çanta modelleri 2014 Lacoste markası sadece ayakkabı değil aynı zaman çanta modelleri de üretiyor. Bizlerde 2014 yılına bulduğumuz çanta modellerini sizlerin beğenisine sunduk. Umarız hoşunuza gider.
  • yeni saç aksesuarları 2014yeni saç aksesuarları 2014 2014 yılında en çok yapılan ve tercih edilen saç modellerini sizlerle paylaştık. Birbirinden güzel ve özel tasarlanmış olan saçları bakalım beğenecekmisiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir