El emeği göz nuru dantel örnekleri

El emeği denildiği zaman akla her zaman ilk öncelikli olarak danteller gelmektedir. Çok eskilerden bu yana türk kültüründe popülerliğini devam ettiren eşsiz ve farklı el işi örneklerinin başında danteller gelmektedir. Anadolu’nun bağrında çeyiz sandıklarında dantel çeşitlerinin birbirinden güzel farklı tasarımlarını görebilmekteyiz. Eskiden büyüklerimiz bu tarz el işlerine büyük önem verirlerdi. Adeta dantel el işleri onları için bir görevdi. Birbirileri aralarında tatlı rekabete bile girerlerdi. Acaba en güzel hangimizin oldu. Bak benim ki nasıl gibi kelimeler cümleler konuşulurdu. Modası hiçbir zaman geçmeyecek olan dantellerin birbirinden farklı ve güzel örneklerini bu sayfamızda bulabilir aynı zamanda kaliteli görsellerini detayları ile birlikte inceleyebilirsiniz.

dantel_modeli1

« Örgü giysi modelleri

Şık dantel modelleri ve örnekleri »

Benzer Yazılar

  • Bebek Örgü Hırka ModelleriBebek Örgü Hırka Modelleri Bebekler için yapılan her şeyde olduğu gibi bebek örgü hırka modelleri de gayet eğlenceli bir kategoridir. Hemen hemen her renkte yapılabilen bu bebek örgü hırka modelleri, fırfırlı, […]
  • Yuvarlak dantel modelleriYuvarlak dantel modelleri Yuvarlak dantel modelleri çeyizlerin ve aynı zamanda salonların vazgeçilmez el işi örneklerinin başında gelmektedir.
  • Örgü kışlık bayan bot modelleriÖrgü kışlık bayan bot modelleri Kış aylarında bayanlar örgü patikleri örmeyi çok seviyorlar. El işi ile o kadar farklı ve şık patikler var ki bayılacaksınız..

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir