balık yağı ile maske nasıl yapılır

Balık yağı vücuda sayısız yararı olan doğal yağlardan biridir.Genellikle oral yoldan alınan balık yağı ve balık yağı kapsülleri doğumdan önce dahi bir bebeğin ihtiyaç duyduğu ve tüm ömrü boyunca ihtiyaç duyacağı omega 3 yağ asidi içermektedir.Ancak omega 3 yağ asitleri vücut tarafından üretilmediğinden dışardan alınması gerekmektedir.

Balık yağı doğal yoldan soğuk su balıklarının tüketilmesi ile alınabilmektedir.En yoğun olarak bu balıklarda bulunan omega 3 asidi somon başta olmak üzere ton balığı , ringa , alabalık gibi balık türlerinden daha aktif olarak alınabilir.

Vücudun ihtiyaç duyduğu omega 3 yağ asidini alamaması halinde balık yağı kapsüllerine başvurulmaktadır. Balık yağının oral yoldan tüketilmesi sadece vücudun ana organlarına değil cilde de oldukça yararlıdır.

Balık yağının çokça bilinmeyen bir etkisi de cilt kırışıklıkları için maske olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Kırışıkları önlemede etkin olarak kullanılabilecek balık yağı maskesini doğrudan kapsüllerle hazırlamanız mümkün.

balık yağı ile maske nasıl yapılır1 çay bardağı bal

1 çay bardağı yulaf unu

1 çay bardağı çavdar

1 tatlı kaşığı balık yağı

1 tatlı kaşığı papatya çiçeği tozu

1 adet yumurta sarısı

İle elde edeceğiniz balık maskesini yüzünüzde 15 dakika tutup ılık su ile temizlediğinizde ve bu maskeyi haftada 1 olacak şekilde düzenli olarak uyguladığınızda cildinizde görülecek kırışıklıkları giderebilirsiniz.

 

« Arap Kızı Kremi Nasıl Kullanılır?

Beden Kitle Endeksi Hesaplama »

Benzer Yazılar

  • Yumurta Akı Maskesi Nasıl YapılırYumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır Yüksek protein içerikli yumurta, sağlık için her derde deva olduğu gibi cilt içinde birçok fayda sunuyor. Uzmanlar tarafından her gün 1 adet haşlanmış yumurta yenmesi önerdiği yumurta […]
  • Dr. ender saraç’tan zayıflama yöntemleriDr. ender saraç’tan zayıflama yöntemleri Bahar kapıda. Pek çok kişide özellikle de kadınlarda panik hali hakim. Şöyle konuşmalar duymuyor değiliz: "Mucize olsa da hızla bir beden zayıflasak." 5 günlük hızlı incelme programını […]
  • 7 öğün diyetiyle ayda 4 kilo7 öğün diyetiyle ayda 4 kilo Sağlıklı zayıflamak, fazlalıklardan kurtulmak için hiçbir zaman geç değil. Bugün size vereceğim diyet listesine harfiyen uyarsanız bir ayın sonunda 4 kilo verecek, üstelik hiç aç […]

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir